Z ogromną radością zapowiadamy oczekiwaną MotoClassic 2023, jubileuszową, 10. edycję wydarzenia, które celebrować będzie bogate dziedzictwo motoryzacji, zarówno zabytkowej, jak i współczesnej. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w dniach 26 i 27 sierpnia w przepięknym Zamku Topacz w naszej Ślęzie koło Wrocławia.

Pasjonaci i miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję zwiedzić rozległy teren o powierzchni 50 hektarów na terenie zamku Topacz. Wydarzenie zaprezentuje niezwykłą kolekcję klasycznych i pięknie odrestaurowanych pojazdów, obejmującą lata 1886-1990, obok ich nowoczesnych następców.

MotoClassic Wrocław 2023 obiecuje głębokie doświadczenie, obejmujące szeroki zakres świata motoryzacji. Od kultowych modeli z epoki vintage po najnowsze, nowatorskie premiery znanych marek, wydarzenie zapewni pełną podróż przez ewolucję motoryzacji. Marki takie jak Bentley, Porsche, Alpine, Lamborghini, Land Rover i Mercedes zaprezentują swoje najnowsze modele i porywające premiery.

DOJAZD I PARKING:

Mapka parkingowa - MotoClassic 2023 Ślęza

Jak dojechać do Zamku Topacz na MotoClassic 2023: Samochodem: Od strony południowej Wrocławia można dojechać przez Bielany Wrocławskie, ul. Wrocławska, ul. Kolejowa, ul. Przystankowa. Od strony Wrocławia można podążać przez ul. Powstańców Śląskich, ul. Zwycięska, ul. Ołtaszyńska, ul. Radosna. Autobusem Linii 612: Można skorzystać z autobusu linii 612 i wysiąść na przystanku Ślęza – ul. Przystankowa. Rowerem: Trasa prowadzi z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką: al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna. Bezpłatna Komunikacja: Dla wygody uczestników udostępniamy bezpłatną komunikację. Specjalnie oznakowane darmowe autobusy będą odjeżdżać spod Wrocławskiej Opery (ul. Świdnicka) co godzinę od 9:00 do 19:00. Dodatkowo autobusy zatrzymają się na żądanie na przystankach autobusowych zgodnie z planem.

Jednym z najważniejszych punktów tej edycji będzie wyjątkowa prezentacja kolekcji samochodów Lamborghini, obejmująca zarówno klasyki, jak i ich nowoczesne odpowiedniki.

Uczestnicy będą mieli niezwykłą okazję zobaczyć prezentację kolekcji Karmann Ghia Club Polska, która wystawi 25 załóg prezentujących pojazdy z lat 1955-1975, zarówno w wersji coupé, jak i kabriolet.

Dołączając do tego, wydarzenie będzie gościć znany Casual Car Club z Warszawy, skupiający właścicieli wyjątkowych klasycznych samochodów. Niespodzianką będzie zbiór modeli, które zaprezentują w tym roku.

MotoClassic Wrocław ma zaszczyt gościć także Alpine Centre Katowice, który zaprezentuje fascynującą kolekcję pojazdów legendarnego francuskiego producenta Alpine. Specjalnym gościem będzie znany na całym świecie kolekcjoner i miłośnik francuskich samochodów, Jürgen Clauss.

Szanowani przedstawiciele świata motoryzacji poprowadzą wydarzenie, w tym Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Patryk Mikiciuk oraz Komandor Zlotu, Adam Kornafel.

Uczestnicy będą mieli unikalną okazję wzięcia udziału w rajdzie do Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie, partnera tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław, gdzie specjalna wystawa zostanie przygotowana na tę okazję.

Tradycyjnym punktem kulminacyjnym będzie Konkurs Elegancji, w którym pojazdy będą oceniane pod kątem stylizacji i autentyczności, oceniane przez legendarnego polskiego scenografa, Allana Starskiego, na podstawie strojów i atrybutów z epoki.

Niezwykłe emocje sportowe dostarczy pokaz sprawności zabytkowych pojazdów na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym, gdzie uczestnicy będą rywalizować o trofea i miejsca na podium w zawodach regularności.

W miarę jak klasyczne pojazdy zyskują na znaczeniu na dwóch scenach, specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej oraz obszar food trucków zapewnią rozrywkę dla wszystkich.

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na scenie w niedzielę, 27 sierpnia.

BILETY są dostępne do zakupu online na oficjalnej stronie motoclassicwroclaw.pl oraz podczas trwania wydarzenia na terenie Zamku Topacz. Specjalna cena przedsprzedażowa obowiązuje do końca lipca.

MotoClassic 2023 obiecuje niezapomniane doświadczenie dla miłośników motoryzacji i entuzjastów historii, łącząc przeszłość i teraźniejszość doskonałości motoryzacyjnej w spektakularnej prezentacji. Nie przegap okazji, aby być częścią tego kultowego święta pasji do motoryzacji.