Już w ten weekend odbędzie się coroczna impreza motoryzacyjna Motoclassic Wrocław 2019. Dziewiąta edycja dotyczyć ma pojazdów w dwóch kategoriach wiekowych: do 1960 r. oraz z lat 1960-1990. Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie zaprosiło z tej okazji zarówno polskie, jak i zagraniczne kluby miłośników samochodów klasycznych i zabytkowych. Jak co roku, i tym razem nie braknie na zlocie również najbardziej spektakularnych premier współczesnych marek.

Coroczny Zlot Pojazdów Zabytkowych ma na celu budować i pogłębiać świadomość motoryzacyjną, skupiając środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, pasjonatów historycznych oraz prezentując najnowsze trendy w motoryzacji. Podczas imprezy odbywa się konkurs elegancji, w którym jurorzy oceniają styl oraz szyk ubranych w stroje epoki załóg uczestniczących w imprezie. Co roku poprzeczka podnoszona jest coraz wyżej! Udział zadeklarowały grupy rekonstrukcji historycznej, właściciele pojazdów militarnych i przedstawiciele nowych marek. Piękne dwuśladowce oraz jednośladowce podziwiać mogą wszyscy miłośnicy motoryzacji zabytkowej i nowoczesnej.

W trakcie MotoClassic Wrocław 2019 odbędzie się przedpremiera pierwszego seryjnego, w pełni elektrycznego modelu marki Mercedes Benz – nowego EQC, którego polski debiut nastąpi dopiero nadchodzącej jesieni. Dzięki współpracy Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska z Mercedes-Benz Grupa Wróbel będziemy mogli podziwiać również samochody klasyczne oraz pozostałe wybrane najciekawsze premiery tej prestiżowej marki. Gorące ekspozycje szykuje także firma Lexus Wrocław, prezentując pełną gamę SUVów: RX, NX, UX oraz sportowe coupé.

Na Zlocie Pojazdów Zabytkowych z lat 1886-1990 nie braknie wyjątkowych, polskich aut zabytkowych. Najgłośniejsze wydarzenie to z pewnością zaprezentowanie przez firmę Kimbex Dream Cars jedynego na świecie egzemplarza polskiego samochodu Leopard, który został ręcznie zbudowany w fabryce w Mielcu.

Już w piątek 16 sierpnia odbędzie się widowiskowa inauguracja imprezy. Kolumna zabytkowych pojazdów z lat 1886-1996 wyruszy z Zamku Topacz i przejedzie ulicami w centrum Wrocławia. W ciągu pozostałych dwóch dni będzie można podziwiać ponad 400 zabytkowych pojazdów polskich oraz zagranicznych, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatora.

P.S. W tym roku nie będzie darmowych wejściówek dla mieszkańców Ślęzy. Podziękujcie sąsiadom, którzy handlowali biletami…